Bertelsen.pl / Wiedza / Blog /

FB Bertelsen

Nowoczesne kominki

Kominki nowoczesne - co się kryje pod tym pojęciem? Spróbujemy opisać najważniejsze cechy współczesnego ogrzewania kominkowego.

 

Design, czyli wzornictwo

Projektowaniem współczesnych kominków zajmują się najlepsi projektanci. Liderami w produkcji najwyższej jakości kominków są firmy duńskie. Projektują dla nich m. in. Niels Hvass, Jacob Jensen, Christina Strand, Anders Fasterhold. Za projekty kominków otrzymali oni prestiżowe nagrody: Reddot Design Award 2002, 2005, 2006; Design Plus 2003, Designpreis 2007.

 

Materiały i wykonanie

Wysokiej klasy kominki to przede wszystkim nowoczesne materiały. Przykładem może być Vermiculit, wykorzystywany do wykonania wnętrza kominka, dzięki jego właściwościom bardzo szybko w komorze spalania wzrasta temperatura, co pozwala na "czystsze" i ekologiczne spalanie drewna a co za tym idzie uniknięcie brudzenie się szyby paleniska.

Niezwykle ważna jest też ergonomia użytkowania. Duńskie kominki wyposażone są m. in. w tzw. "zimną rączkę" (nie ma obawy o oparzenie przy otwieraniu drzwiczek), system czystej szyby i regulację dopływu powietrza do paleniska, dzięki któremu możemy podziwiać piękne i czyste płomienie. Dzięki uzyskiwaniu temperatury zgazowywania drewna otrzymujemy w palenisku minimalną ilość popiołu i niskie zużycie paliwa umożliwiające komfortowa obsługę. Kompaktowe rozmiary duży zakres regulacji uzyskiwanej mocy (od 1,5 do 16 kW)  pozwalają zainstalować kominek w każdym salonie bez obawy przegrzania pomieszczenia.

 

Ekologia - nowoczesnym kominkiem nie trujemy siebie i otoczenia

Oferowane przez nas duńskie kominki posiadają prestiżowy certyfikat Białego Łabędzia (The Nordic Ecolabel lub Nordic Swan). W praktyce oznacza to, że kominki te zachowują najwyższe normy czystości spalin oraz że w procesie produkcji zachowano procedury spełniające wymogi produktu ekologicznego.

 

Kominki warte swojej ceny

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny kominek? Ponieważ zwróci się to w dwójnasób. Nowoczesne, duńskie piece mają niewielkie komory spalania oraz precyzyjną regulację mocy. Dzięki temu można dopasować kominek do wielkości i warunków pomieszczenia, w którym ma pracować. Przekłada się to na niewielkie zużycie drewna. Trudna do wyceny, ale niezwykle istotna jest również satysfakcja i komfort użytkowania. Kominek kupujemy na długie lata. Warto zapłacić więcej za wygodę szybkiego rozpalania, minimalną ilość popiołu, czystą szybę i piękny widok ognia przy minimalnym zużyciu drewna.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej, by móc wybrać swój wymarzony kominek?

Zobacz na własne oczy, jak pięknie pali się w duńskim kominku. Odwiedź nasz salon pod Wrocławiem. Zobacz też galerię nowoczesnych kominków.