Bertelsen.pl / Wiedza / Blog /

FB Bertelsen

Kominki wolnostojące

Piece wolnostojące często kojarzą się z tzw. kozami, które dawniej dogrzewały mieszkania. Były one niezbyt wygodne i wydajne, jednak to już historia. Współczesne, nowoczesne kominki duńskie i piece duńskie oraz skandynawskie to eleganckie, ekonomiczne, projektowane przez najlepszych designerów ergonomiczne źródła ciepła. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie są najważniejsze zalety kominków wolnostojących.

 

Swoboda ustawienia pieca

Podstawową zaleta kominka wolnostojącego (pieca) jest to, że możemy go postawić w dowolnym miejscu a jedynym warunkiem jest możliwość podłączenia go do komina. Piec wolnostojący zajmuje mniej miejsca, co w połączeniu z dowolnością ustawienia daje większe pole manewru przy aranżacji wnętrza. Nowoczesna "koza" jest też lżejsza od zabudowanego kominka, nie ma więc problemu z niewystarczającą nośnością stropu.

Kominek wolnostojący można w każdej chwili zdemontować i przenieść w inne miejsce lub wymienić na inny.

 

Ekonomia

Kominki wolnostojące oddają ciepło całą swoją powierzchnią. Mają sprawność zbliżoną do kominków zabudowanych. Piece wolnostojące są tańsze niż tradycyjny kominek z wkładem lub kasetą kominkową (porównując całość inwestycji czyli uwzględniając koszt wkładu i obudowy).

 

Kominek wolnostojący jako element dekoracyjny

Kominki wolnostojące

Kominek wolnostojący Heta San-Line 100

Duńskie kominki to prawdziwe dzieła sztuki rzemieślniczej, zarówno pod względem technologii i jakości wykonania jak i projektu. Wszystkie piece wyposażone są w żaroodporne szyby, które pozwalają się cieszyć widokiem ognia. W połączeniu z oryginalnym designem daje to niesamowity efekt - kominek wolnostojący staje się ekskluzywnym meblem, który nadaje charakter całemu pomieszczeniu.

Chcesz wiedzieć więcej? Masz ochotę sprawdzić, jak łatwo, czysto i przyjemnie pali się w duńskim kominku? Odwiedź nasz salon pod Wrocławiem. Sprawdź też naszą bogatą ofertę kominków firm Rais, Heta i Jydepejsen. Zapraszamy!