Bertelsen.pl / Wiedza / Artykuły, poradniki i ciekawostki /

FB Bertelsen

Dlaczego duńskie piece i kasety są najlepsze ...


Kilkadziesiąt lat tradycji w produkcji nowoczesnych pieców i kaset kominkowych pozwoliło duńskim rzemieślnikom osiągnąć niewyobrażalnie wysoki poziom i kulturę techniczną, które są niezbędne przy wytwarzaniu takich produktów jakimi są piece i kasety ciągle poddawane przez nas „próbie ognia”. Ogromne doświadczenie i perfekcja duńskich rzemieślników pozwala nam dzisiaj na wybór produktu, który zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta.


Design ...

O to by „przyciągnąć oko” dbają takie autorytety jak Jacob Jensen, Niels Hvass, Christina Strand, Anders Fasterhold. Efektem ich prac są prestiżowe nagrody za najlepsze wzornictwo: Reddot Design Award 2002, 2005, 2006; Design Plus 2003, Designpreis 2007.


Ekologia ...

We współczesnej Europie nie ma miejsca dla produktów, które zanieczyszczają środowisko a w Danii przywiązuje się do tego wyjątkowo dużo uwagi. Pierwszym kominkiem, który uzyskał certyfikat „Białego łabędzia” był duński LINUX firmy VARDE OVNE. Dzisiaj wszystkie ich produkty z dumą noszą to wyjątkowe wyróżnienie mówiące o zachowaniu najwyższych norm czystości spalin oraz ekologicznym postępowaniu w procesie produkcji.


Ergonomia ...

Zimna rączka”, czysta szyba, łatwa regulacja dopływu powietrza do paleniska, minimalna ilość popiołu dzięki perfekcyjnemu spalaniu, zajmowanie niewielkiej przestrzeni – to tylko niektóre z cech ułatwiających komfortowe użytkowanie ... nie bez powodu duński RAIS nazywany jest „ART OF FIRE”.


Ekonomia ...

Ten aspekt jest bezpośrednio związany z ekologią ale warto zwrócić na niego szczególną uwagę. Duńskie piece charakteryzują się stosunkowo niedużymi komorami spalania ale tylko w niewielkich komorach można uzyskać piękny widok ognia, czystą szybę, czyste wnętrze paleniska i dokładne spalanie paliwa w długim przedziale czasu przy jednoczesnym niewielkim zużyciu drewna. Bardzo duże znaczenie ma tutaj konstrukcja komory i zakres poprawnej pracy kominka. Wszystkie nasze produkty mają precyzyjnie określony zakres regulacji mocy dzięki czemu możemy idealnie dopasować kominek do wnętrza w którym ma się on znajdować tak aby widok ognia nie był okupiony koniecznością otwierania wszystkich okien lub zakupem następnego transportu drewna.


Efekt ...

Doskonałe rozwiązania palenisk powodują, że praktycznie po kilkunastu minutach od rozpalenia możemy cieszyć się pięknym widokiem ognia i wspaniałym ciepłem oddawanym przez płaszcze konwekcyjne naszych kominków.